Ultramoderní dovolená v norských lesích a fjordech

Burtugard - na strmém břehu řeky, mezi břízami, osikami, borovicemi a přírodně tvarovanými balvany, najdete Juvet, první Landscape Hotel v Evropě.

Hotel se nachází se v Burtigard, Gudbrandsjuvet, Norsku a postavilo jej architektonické studio Jensen a Skoven. Na první pohled, sedm oddělených bungalovů, se zdají skromné a nenáročné. Ale když otevřete dveře a vejdete dovnitř, je to jako by jste vešli přímo do přírody, která vás pozdraví masivními panoramatickými okny. Můžete téměř cítit stromy a sněhové bílý vločky od řeky Valldøla.

Na jaře se tu všechno probouzí k životu. Užívat si můžete slunce a světla, břízy překypující novou zelení, lyžařské výlety v šortkách, pihy na sluncem prohřáté kůži, rafting, vodácké výpravy na kajacích do fjordů. K dispozici jsou ryby z místních fjordů a také rybolov, pokud si to budete přát.

Dobrodružství fjordů

Můžete si zapádlovat přes některé z nejdramatičtějších fjordů Norska. Ve Valldal Naturopplevingar si pronajmout kajak a vše, co potřebujete k dobrodružství. Můžete si také pronajmout loď a rybařit ve fjordech, hemžící se rybami. Na jihu fjordu, můžete navštívit opuštěná místa a hory farmy Kaste, Kvernhusneset a Osvika.

Výlety do Tafjord

Tafjord je velmi zvláštní vesnice s mnoha příběhy, které vyprávějí o geologii a jeho zvláštní biologické rozmanitosti. K dispozici je také příběh o vývoji vodních energetických zdrojů a v neposlední řadě příběhů, které hovoří o dobrodružství lidí, keteeří přecházejí od srubů ke srubu v horách Tafjord a bojují o přežití.

Na nejvyšší hoře najdeme pozůstatky loveckých zbraní lovců, kteří přišli do oblasti před 10,000 až 11,000 lety když ustoupily ledy. Existuje tu mnoho starých cest a letních pastvin u farem, které svědčí o přesunu chovu, který skončil v roce 1950.

Na severní straně fjordu, přímo u Fjørå, můžete vidět značky na horách nehody, která se stala v Tafjordu v roce 1934. Téměř 40 lidí z Fjørå a Tafjord přišlo o život při povodních, kdy 300, 000 kubických metrů kamene spadl do fjordu z Heggurda Mountain.

Článek je převzatý z BudeVeselka.cz

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Korespondenční adresa:

Eva Marzini
Nad Smetankou 221/5 

Praha 9, PSČ 190 00

Schůzky a vyzvedávání zakázek:

PO-PÁ po domluvě!

Tel.: 723 419 100

INFORMACE: Nejsem plátce DPH. 

WEB DESIGN: Eva Marzini

FOTO: Renato Marzini
© 2020 by eventello.cz / Obsahový materiál na těchto stránkách je chráněn autorským právem a je majetkem eventello.cz a goodimages.cz. 

PRO FIRMY

NA ZAKÁZKU
 

MŮJ PŘÍBĚH
 

KONTAKT
 

BLOG